20 lutego, 2024

DDmotorsport

Serwis

Golden Teacher Growkit – czym jest i do czego służy?

Golden Teacher Growkit – czym jest i do czego służy?

Jest to zestaw do samodzielnej hodowli grzybów Golden Teacher, znanych również pod nazwą Psilocybe cubensis. Wykazują one działanie halucynogenne i są jednym z najmłodszych znanych tego typu grzybów. Zostały odkryte pod koniec lat 80-tych XX wieku, jednak ich pochodzenie nie jest znane. Golden teacher charakteryzuje się szybkim wzrostem, a jego uprawa z Golden Teacher Growkit nie jest skomplikowana, bowiem nie ma wielu wymagań wzrostowych. 

Jak działa Golden Teacher? 

Zawarta w grzybach Golden teacher psilocybina przekształcana jest w organizmie człowieka w psylocynę. To właśnie ona odpowiedzialna jest za efekty, jakie powoduje spożycie owych grzybów. Wywołują one halucynacje umysłowe oraz wzrokowe, zmieniają postrzeganie otaczającego świata czy wprowadzają w ogólny stan euforii bądź uduchowienia. Do działań niepożądanych zaliczane są między innymi nudności. 

Dawkowanie Golden Teacher 

Jednorazowa dawka do spożycia powinna wynosić od 1 do 2 gramów suszonych grzybów Golden teacher, co pozwala na doświadczenie efektów bez poczucia utraty kontroli, natomiast średnia dawka wynosi około 3-4 gramy. Nie zaleca się przekraczania dawki wynoszącej 5 gramów.

Efekty następują po około 45 minutach i odczuwalne są od 4 do 6 godzin.

Instrukcja użytkowania zestawu Golden Teacher Growkit

Golden Teacher Growkit składa się z pudełka z zestawem do uprawy oraz foliowej torby. W pierwszym kroku należy zdjąć pokrywę z zestawu i umieścić go w dołączonej torbie. Istotne jest, aby otwory mikroperforacyjne w folii znajdowały się u góry, natomiast pozostałą część torby, w której znajduje się główny otwór należy wsunąć pod spód pudełka. Dla zapewnienia odpowiedniej wilgoci, folia powinna ciasno przylegać do krawędzi pudełka, a po około dniu od rozpoczęcia hodowli na zewnętrznej stronie folii powinna pojawić się skroplona woda, co jest oznaką stworzenia odpowiednich warunków do wzrostu. 

Kolejnym krokiem jest umieszczenie przygotowanego zestawu w umiarkowanie jasnym miejscu, jednak nigdy w bezpośrednim świetle słonecznym. Optymalną temperaturą do hodowli jest zakres od 18 do 26 stopni Celsjusza, natomiast najlepsze efekty wzrostowe uzyskiwane są w temperaturze 23 stopni Celsjusza. Czas hodowli wynosi około 2-3 tygodnie.

W momencie rozpoczęcia kiełkowania torbę należy ustawić pionowo, co umożliwi grzybom wzrost. Wzmożona wilgoć wewnątrz wymaga delikatnego otwarcia torby, w celu wyparowania. Po pojawieniu się tzw. „kapeluszy”, grzyby gotowe są do zbioru. Nie należy zwlekać zbyt długo z ich zbiorem, aby uniknąć wystąpienia czarnych zarodników. 

Zestaw Golden Teacher Growkit jest wielokrotnego użytku, dlatego po udanych zbiorach należy uzupełnić go wodą kranową, a następnie przykryć pokrywką i pozostawić na 12 godzin. Po upływie tego czasu nadmiar wody powinien zostać odciągnięty, a następnie zestaw gotowy jest do ponownego użycia, według analogicznej instrukcji. 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem growkita, koniecznie zajrzyj do sklepu mushlove.pl