7 grudnia, 2023

DDmotorsport

Serwis

Jak urządzić wąski i mały balkon?

mały balkon

Balkony to jedna z najbardziej pożądanych rzeczy w domu. To świetne miejsce do przechowywania roślin, różnych gadżetów, ale także mogą służyć jako dodatkowa aranżacja do wypoczynku. Balkon może mieć dowolny rozmiar — nawet bardzo wąski, ale ważne jest, aby wiedzieć, jak zmaksymalizować przestrzeń za pomocą przydatnych rozwiązań małych i wąskich balkonów.

Aranżacja małego balkonu – jakie meble wybrać?

Jeśli chodzi o umeblowanie małego balkonu, ważne jest, aby wybrać elementy, które są zarówno funkcjonalne, jak i stylowe. Niewielki stolik i krzesła są niezbędne do wypicia porannej kawy lub wieczornego koktajlu, a mała ławeczka lub szezlong to wygodne miejsce na relaks.

Jeśli “masz szczęście” mieć mały balkon, być może zastanawiasz się, jak najlepiej zaaranżować przestrzeń. W końcu chcesz mieć pewność, że w pełni wykorzystasz przestrzeń na zewnątrz, którą masz. Jedną z opcji jest wybór mebli specjalnie zaprojektowanych do małych balkonów. Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że jest trwałe i może wytrzymać żywioły.  Dobrym wyborem będzie na przykład składane krzesło lub stołek.

Nastrojowe oświetlenie małego balkonu

Balkon to nie tylko trochę dodatkowej przestrzeni w mieszkaniu, ale świetna okazja do wykonania oazy spokoju i relaksu. Aby jednak móc wypoczywać na nim w pełni, warto zadbać o nastrojowe oświetlenie. Świetnym pomysłem było zamontowanie lampy wiszącej, która stworzy nastrojową atmosferę. Alternatywą jest zastosowanie kilku świeczników, które będą dawały też walor estetyczny. Aby oświetlić cały balkon, warto także zainstalować reflektor lub taśmę LED.

Jeśli szukasz naprawdę wyjątkowego rozwiązania oświetleniowego, rozważ lampy zasilane energią słoneczną – to świetny sposób na dodanie trochę dodatkowej atmosfery bez zwiększania rachunków za energię.

Rośliny na wąski i mały balkon – jakie wybrać?

Przy wyborze roślin na wąski i mały balkon należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Najpierw rozważ ilość światła słonecznego, jaką otrzymuje balkon. Jeśli balkon wychodzi na południe, ma więcej światła niż balkon północny. Po drugie, zastanów się, ile masz miejsca. Jeśli masz tylko kilka centymetrów przestrzeni, rozważ rośliny, które nie potrzebują dużo miejsca do wzrostu, takie jak sukulenty. Po trzecie, wybierz rośliny, które tolerują przebywanie w doniczce. Niektóre rośliny, aby dobrze się rozwijać, muszą znajdować się w ziemi, więc nie będą dobrze radzić sobie w małej doniczce. Na koniec zastanów się, jaki rodzaj wyglądu chcesz stworzyć. Jeśli chcesz mieć bujną, zieloną przestrzeń, wybierz rośliny, które są znane z tego, że są soczyste i zielone. Jeśli chcesz mieć bardziej kolorową przestrzeń, wybierz rośliny, które mają kolorowe kwiaty lub liście.

Podsumowanie

Dla wielu właścicieli domów ich balkony są najważniejszym aspektem ich domów. Jest to miejsce, w którym mogą uciec od stresów i napięć dnia codziennego, usiąść i zrelaksować się. Ważne jest wygodne miejsce do siedzenia. Dlatego warto zastanowić się nad różnymi sposobami aranżacji wąskich i małych balkonów.