21 kwietnia, 2024

DDmotorsport

Serwis

Marmur w domu – trendy 2022

marmur w domu

Co warto wiedzieć o marmurze?

Marmur to piękny kamień oraz wyjątkowa wartość. Najładniejszy i najbardziej klasyczny jest marmur z Carrary, czyli ze znanego włoskiego miasta. Z niego rzeźbił Michał Anioł. Jest to bardzo znane i szlachetne tworzywo. Wysoka jakość, piękno i klasyczny wygląd takiego marmuru jest jego największym atutem. Z marmuru można też stworzyć domowe podłogi oraz blaty kuchenne. Parapety też są często wykonane z tego tworzywa. Stoliki z marmuru to klasyka oraz ponadczasowe piękno.

Gdzie stosować marmur w domu?

W domu marmur jest dobrym tworzywem parapetów, stołów oraz wszelkich podłóg. Może być biały lub kremowy, sprawdza się też beżowy. Znane są także kamienie w kolorze żółtym, beżowym, czerwonym, a nawet czarnym. Marmur w żyłki też dobrze się prezentuje, ma jakość oraz piękno. Marmur wykonany jest z wapnia. Mogą go uszkodzić ocet, środki chemiczne, płyny do pielęgnowania podłóg i stołów. Nie jest odporny na wodę, a pod jej wpływem może mieć pewne przebarwienia. Warto jednak zastosować go w domu, bo tworzy piękne rzeczy i prezentuje się bajecznie. Doskonały marmur to jakość i styl, bez niego dom nie będzie nowoczesny. Obecnie jest to wyjątkowa sprawa, bez której nie sprawdzi się żadne wnętrze. Dobra jakość takich wnętrz jest istotna i ma znaczenie.

Łączenie marmuru z pozostałymi materiałami w domu

Marmur można łączyć ze szkłem i drewnem, jest to doskonałe podkreślenie jakości i wyjątkowości każdego wnętrza. Dobra jakość takiego marmuru daje wyjątkowy rezultat, przekłada się na unikatowy charakter wielu miejsc . Niejedna osoba wybiera marmur do zdobienia nowoczesnych i wyjątkowych wnętrz w świetnym stylu. Marmur na ścianach i podłogach daje najlepsze efekty. Warto zatem wybrać takie elementy, które dodadzą wnętrzu pewnego rozmachu oraz luksusu. Marmurowe zdobienia są naprawdę dobrze oceniane. Marmurowe schody też pięknie się prezentują. Jest to coś, co dodaje urody każdemu wnętrzu i pięknie się prezentuje. Obudowy lub ściany kominków też mogą być marmurowe. Piękno i styl są gwarantowane, a niejedna osoba jest zachwycona takim rozwiązaniem. Klienci cenią jakość takich materiałów, a doskonały marmur jest chętnie nabywanym materiałem do domów oraz biur. Klienci są zainteresowani tym, co ma dla nich wartość, jakość oraz solidność.

Marmur można łączyć z:

  • drewnem dębowym, sosnowym, modrzewiowym oraz innymi gatunkami takiego drewna
  • szkłem
  • tworzywami sztucznymi
  • dywanami
  • kamieniem w dowolnej kolorystyce

Nie spotyka się wnętrz zdobionych wyłącznie marmurem, lecz z dodatkiem tego wyjątkowego kamienia. Jest to dobra jakość, solidność, najlepsza wartość. Każdy klient może skorzystać. z tego, co najlepsze.
Piękny marmur z Carrary jest bardzo drogi, ale jeśli ktoś nie ma dużych pieniędzy to ma szansę kupić marmur syntetyczny. Jego jakość, efektowność oraz elegancja mają przełożenie na zadowolenie klientów z takich rozwiązań. Marmur można stosować w kawalerkach, dużych mieszkaniach oraz apartamentach. Jest to kamień szlachetny, zawsze dodający jakości oraz elegancji każdemu miejscu.